Niezbędniki

Sklepy uginają się od rzeczy niezbędnych dla dziecka. Tysiąc smoczków, butelek, ubranek, płynów do kąpieli itp. Stojąc przed półkami można dostać oczopląsu.

Planując wyprawkę, posiłkowałam się zrobioną listą podczas szkoły rodzenia. Życie jednak zweryfikowało te wybory. Większość rzeczy okazała się zbędna.

Przygotowałam listę rzeczy, które wg mnie powinny znaleźć się w każdym domu młodej mamy.

1. Laktator- ratunek dla każdej mamy karmiącej piersią. Jeszcze w trakcie zajęć w szkole rodzenia zastanawiałam się czy warto inwestować w laktator. Położne odradzały zakup przekonując, że najlepiej i najwygodniej odciąga się pokarm ręcznie, masując piersi. Nie wiedziałam wtedy, co to może oznaczać. Laktator uratował moje piersi od eksplozji. Dzięki niemu zaoszczędziłam dużo czasu

Laktator

 

2. Maść ”Medela Purelan”- ocaliła moje poranione sutki. Złagodziła podrażnienia i zapobiegła kolejnym. Dziękuję moja droga!

Medela Purelan

 

3. Krzesełko do karmienia- firma nie odgrywa tu ważnej roli. Istotą krzesełka jest jego f-cja. Mój synek dzięki niemu ma swoje stałe miejsce, gdzie spożywa posiłek. Sadzając go w krzesełku mam pewność, że nic mu się nie stanie. Mogę też na chwilę odsapnąć.

Krzesełko do karmienia

 

4. Frida i sól fizjologiczna- zgrana i nierozłączna para. Frida i sól pomagają podczas kataru. Dogłębnie oczyszczają małe noski. W moim przypadku gruszka się nie sprawdziła.

Frida i sól fizjologiczna

 

5. Inhalator- inhalator pomógł Filipowi wyjść z zapalenia oskrzeli. W połączeniu z solą fizjologiczną działa cuda.

Inhalator

 

6. Mata do zabawy- dziecko na pewno będzie przez chwilę zajęte sobą. To duży plus. Ja mogę w tym czasie odpocząć, posprzątać lub ugotować obiad.

Mata do zabawy

 

7. ”Nurofen”- musiałam umieścić syropek na liście. Zbija gorączkę w mgnieniu oka.

Nurofen

 

8. Całoczęściowy kombinezon- zimowy kombinezon ułatwia ubieranie. W szybki sposób możemy włożyć do niego malucha i wyjąć z niego. Ubierając Filipa, nie słyszę żadnego sprzeciwu z jego strony.

Dodaj komentarz