Nocne mary

Pora na tekst z kategorii „prawda” czy „fałsz”. Ostatnio interesuje mnie temat snu mojego synka, a raczej jego brak. Filip ma trudności z zasypianiem. Nocne pobudki to praktycznie nasza codzienność. Maluszek budzi się z płaczem. Zazwyczaj jest spocony. Rozmawiałam o tym już z niejednym lekarzem. Niestety nikt nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. W każdym bądź razie nie pomógł przerwać nocnych koszmarów mojego dziecka.  Natknęłam się około tygodnia temu na tekst dotyczący niespokojnych snów maluchów. Dowiedziałam się z niego jakie mogą być przyczyny nie przesypianych nocy, a także jak uporać się z tym problemem.

Dr Luci Wiggs ( ekspert magazynu ” Twoje dziecko”) wskazuje sześć przyczyn zaburzeń snu naszych pociech.

  1. Brak umiejętności samodzielnego wyciszania się przed snem.
  2. Brak codziennych rytuałów
  3. Dziecku po prostu jest nie wygodnie
  4. Dziecko jest wyjątkowo aktywne
  5. Dziecko intensywnie rośnie
  6. Dziecko ząbkuje

Mój kłopot związany jest na pewno z ząbkowaniem. Filip ma dopiero dwa ząbki na dole. Bardzo się ślini. Wyjątkowo więcej  marudzi w ciągu dnia.

Daję małemu schłodzony gryzak. Masuje dziąsełka sylikonową wkładką. Kupiłam też żel zawierający łagodny środek znieczulający przeznaczony dla najmłodszych. Mam nadzieję, że ulży on w cierpieniu Filipka.

Tyle jest tych spraw. Na okrągło wyskakuje jakichś problem. Czasami myślę, że przydałoby się specjalne wykształcenie dla przyszłych mam. Szanowna Mgr Mama 🙂

Artykuł otrzymuje ode mnie plus za rzetelne informacje. Wskazuje jak rozwiązać problemy ze snem. Jest przydatnym kompendium wiedzy.

DSC01317_BW_big DSC01318_Y5_big

 

Dodaj komentarz