„Bejbi Blues” to nie ja

Młoda mama kojarzy się z nieodpowiedzialnością. Bum. Z brakiem umiejętności przekazywania dzieciom najważniejszych wartości. Bum. Młoda mama nie potrafi wskazać właściwej drogi życiowej. Bum. Bulwersujące? Owszem. Niestety tak myśli jeszcze spora część polskiego społeczeństwa. Większość ludzi skazuje młode mamy na wychowawczą porażkę. Osobiście spotkałam się z przykrymi komentarzami. Ludzie nie mają za grosz wyczucia. Potrafią być bezwzględni.  Np. dziś wybrałam się z Filipkiem na zakupy. Chcieliśmy umilić sobie wtorkowe popołudnie. Pech jednak chciał, że na naszej drodze stanęło kilku zawistnych ludzi. Pierwszy zgryźliwy komentarz usłyszałam w windzie. Starsza Pani powiedziała do przyjaciółki

– Taka młoda i już dziecko. Świat zwariował.

Nie wiedziałam jak zareagować. Udawałam po prostu, że nie słyszę tych podłych słów. Wyszłam z windy. Nie rozkleiłam się i poszłam dalej. Co zaobserwowałam chodząc dalej od sklepu do sklepu? To, że każdy mierzy mnie wzrokiem. Takim przenikliwym. Zaglądającym w głąb duszy. Od roku cały czas to samo. Nie mogę swobodnie wybrać się do centrum handlowego. Bo za każdym razem ludzie rzucają głupie komentarze i patrzą na mnie jak na wyrzutka społecznego.

Usprawiedliwiam ich ocenę tylko jednym argumentem. Tym, że media czy też produkcje filmowe, pokazują młode mamy w złym świetle. Wygrzebują patologiczne przypadki związane z wychowywaniem dzieci przez nastolatki. Chociażby produkcja Katarzyny Rosłaniec „ Bejbi Blues”. W tym filmie dziecko to „hit sezonu”. Główna bohaterka jest na prawdę niedojrzała. Bierze narkotyki i pali w towarzystwie dziecka. Sprzedaje swoje ciało za marzenia.  Dla niej maleństwo było zachcianką. Zabawką, którą można zamknąć w torbie. Film ten to przerysowany obraz rzeczywistości. Nic nie wnosi do życia widzów. Nie poucza. Pogarsza tylko sytuację młodych kochających matek.

Mam ochotę czasami wykrzyczeć ” Jestem szczęśliwa. Mój synek to wszystko co mam. Dbam o niego i wychowuję jak najlepiej potrafię. Ludzie skupcie się na swoim życiu. Nie oceniajcie, bo sami zostaniecie osądzeni”. O tak. Te słowa nie raz cisną mi się z ust.

Dość tych smutnych refleksji. Poniżej zamieszczam zdjęcia z dzisiejszego spaceru po centrum handlowym.

Bejbi Blues

Dodaj komentarz