Jak nie zostać idealną matką

Uwaga! Poszukuję idealnej matki! Ja, często nie mogę jej w sobie odnaleźć.

Wciąż słyszę musisz być idealną mamą. Staram się jak tylko mogę, ale nie jest to proste zadanie.

Czy idealna matka daje synkowi słodzone soki albo parówkę do pogryzienia. Niestety ja tak zrobiłam. Co usłyszałam?

– Jak Ty możesz truć swoje dziecko.

albo

– Skup się na żywieniu swojego dziecka.

Słowa krytyki zawsze wypływają z ust „doświadczonych mam”.  Ja natomiast kieruje się swoim instynktem.

Druga sprawa. Złowroga telewizja. Mój Filip nie ogląda bajek na „Mini mini”, tylko ulubionego „Shreka” albo wiadomości na TVP1. Kiedy widzi pilot cały się trzęsie. Nawet kupiłam mu w zastępstwie zabawkę w kształcie pilota. Nic z tego. Mój syn nie dał się nabrać. Prawdziwy pilot daje mu lepszą satysfakcję.

Wstyd się przyznać, ale często mam problem z wyparzaniem smoczka. Z braku czasu, zapominam że zbiera się na nim wylęgarnia zarazków. Pluszaki raz na jakiś czas piorę w pralce. Klocków nie myję każdego wieczora. Gryzaki obmywam ciepłą wodą z kranu. Powinnam za to dostać po „łapach”.

Mimo wszystko jestem chyba dobrą mamą. Bo moje maleństwo jest szczęśliwe. Ale, pomimo że staram się nie konfrontować swoich poczynań z innymi mamami. Czasem jednak woła do mnie, z głębokości, głos wewnętrzny: „oj, niedobra Ty, niedobra!”. W poczuciu winy i zażenowaniu oraz aby zagłuszyć matczyne wyrzuty sumienia, pędem biegnę do kuchni. Tam przygotowuję dania dla szkraba. Hurtem. Na cały tydzień. Bez konserwantów, bez sztucznych barwników i zagęstników.

Jeśli znacie idealną mamę, podajcie mi jej numer telefonu!

 

Dodaj komentarz