Smak życia

Truskawkowy, czekoladowy, śmietankowy. To moje ulubione smaki lodów. Szkoda, że nie można tak łatwo wytypować smaków życia. Dzień za dniem, cierpliwie przemierzamy ulice w poszukiwaniu przeróżnych smaczków. Czy możesz powiedzieć, że jesteś szczęśliwy? Ja tak. Znam swoje miejsce na ziemi, staram doceniać swoją wartość, uwielbiam życie. Chwytam je całymi garściami od momentu urodzenia Filipa. Podejrzewam, że niestety wielu powiedziałoby, że ledwie smakuje małą łyżeczką.  Denerwuje mnie to, że dzisiaj mamy większe domy ale mniejsze rodziny. Więcej możliwości, ale mniej czasu.  Mamy więcej tytułów, ale mniej zdrowego rozsądku, więcej wiadomości, ale mniej trafnych osądów.  Ok. Możemy mnożyć nasze majątki, ale nie okrajajmy naszych wartości. Mówmy tyle ile powinniśmy, ale nie kosztem miłości. Nie kochajmy za mało. Nie kłammy zbyt często.

Ostatnio oglądałam Miss Polski 2014r. Jedna z kandydatek powiedziała, że najlepszym przyjacielem kobiety jest diament. Tak jak mówiła Marylin Monroe. Ja mam inne zdanie na ten temat. Obecnie najlepszym przyjacielem kobiety jest niezależność i miłość! Tylko, czy to może iść w parze? Jestem w trakcie testowania. Wyniki poznam pewnie za trzydzieści lat.

Tego nie lubię:

  1. Sentencji ludzi, kiedy coś nie wychodzi: „ życie”.
  2. Frazeologizmu „ Oko za oko, ząb za ząb”. Cholera, trzeba wybaczać.
  3. Obsranych trawników, ale to już wiecie.
  4. Czerwienić się. Robię to odkąd pamiętam. Burak na twarzy to mój znak rozpoznawczy. Ale walczę z tym. Znalazłam źródło mojego prześladowcy , a to już pierwszy krok do sukcesu
  5. Myśleć o tym, co przygotować do jedzenia. Lubię kiedy mam wenę do gotowania, tak samo jak do pisania.
  6. Spóźniać się.
  7. Kiedy, ktoś mówi że źle wychowuję swojego syna.

 

P.S. na zdjęciu jest tata Filipa. On kocha życie i swoją rodzinę. Garściami chwyta każdy dzień 🙂

Dodaj komentarz