Wirujący Filip

Dostaliśmy zaproszenie na ślub. Najpierw pojawiła się radość. Pomyślałam, w końcu się wybawię. Poplotkuję z kuzynkami i kuzynami. Zatańczę z wujostwem. Ale hola, hola. Szybko, włączyła się czerwona lampka. Przecież mam dwuletniego buntownika. I nie mogłam go nigdzie zostawić. Jedni dziadkowie mieszkają koło Olsztyna, drudzy zajęci innymi sprawami. Po za tym nie oszukujmy się. Filip jest uczepiony maminej spódnicy. A ja jestem uzależniona od rozpieszczonego chłopca.

Wymyśliłam plan awaryjny. To normalne w zawodzie wszystkich MAM. Postanowiłam zabrać go ze sobą. Wybrałam lepsze zło. Minęło kilka miesięcy. Każdy z rodziny wypytywał czy biorę ze sobą dziecko. Ja stanowczo i z szerokim uśmiechem odpowiadałam, że Filip idzie ze swoimi rodzicami. Reakcje były pozytywne i negatywne. Jedni uważali, że to dobry pomysł. Inni natomiast dziwili się, i stwierdzali, że możemy zapomnieć o zabawie do białego rana.

Jak było?

Nadszedł dzień ślubu. Make-up, fryzura zrobione były w ekspresowym tempie. Filipa ubrałam na samym końcu, żeby tylko się nie denerwował. Jak każde dziecko kocha się ubierać. Szczególnie koszulę, eleganckie niewygodne spodnie i muchę. Do kościoła spóźniliśmy się dwadzieścia minut. Następnie pojechaliśmy na poczęstunek. Wchodzimy na salę, a rozbójnik już pędził w stronę orkiestry i kolorowych świateł. Nie musiałam go nawet prosić, żeby zjadł. Podekscytowany i szczęśliwy wirował po sali. Rządził na parkiecie do 23:00. Czekałam tylko na moment, kiedy zacznie ziewać. Usiadł mi na kolanach. I po dziesięciu minutach dziecko odpłynęło. Zaniosłam go do wynajętego pokoju. I od tamtej pory mogłam się bawić. Ale wiecie co, nie mogłam. Myślami byłam z moim małym tygryskiem. Po oczepinach wróciłam do syna. Położyłam się obok. Spoglądałam na jego małe usta, nosek, rączki. I cieszyłam się, że jest razem ze mną.

 

 

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

wesele ilony

 

 

 

 

 

3 Replies to “Wirujący Filip”

Dodaj komentarz